VI фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога»  

   

Вхід на сайт  

   

Наш відеоканал  

Підпишіться на наш канал
 
   

Слайд-шоу  

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
   

Сайти  

Християнський календар

 Християнська МегаТека

 

 

 

Банер

   

Відвідування  

 

 

   

 

Цього року знову в літню пору при церкві «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини під керівництвом о. Вітольда Левицького проходив духовний табір, де учасники не тільки відпочивали, а й духовно збагачувались. До духовного табору прибули діти та молодь з м. Долини і району, Калуша, Львова, Самбора, Турки, а також із м. Рубіжне (Луганська обл.). Всього близько 60 осіб. Діти проживали і повноцінно харчувалися при церкві «Серця Ісуса і Серця Марії». Кожного дня вихованці були учасниками Божественної Літургії, багато дітей приступало до Сповіді і Причастя, адже центром нашої уваги в таборі «Духовна Ватра» є Ісус. З дітьми працювали священики, катехити, аніматори. Серед них о. Вітольд Левицький, о. Ігор Яблонь, о. Юрій Фок, с. Соломія Чигис, п. Наталія Левицька-Феденчук, п. Ірина Яблонь, Віта Романів, Христина Курій, Наталія Немеровська, Віра Качмар, Юлія Виндюк . Навчально-виховну частину табору катехит Тетяна Яблінська.


Урочисте відкриття табору відбулося 10 липня. Отці поблагословили всіх учасників на добрий початок справи, кожен з аніматорів висловлював свої побажання та наміри. Також лунав гімн України та духовний гімн «Боже Великий Єдиний». У небо відпустили синьо-жовті кульки на знак миру.

Див. фото Табір "Духовна ватра 2015"


Щоразу день був насичений духовною навчально-виховною та відпочинковою програмою. Окрім молитви, діти щодня мали ранкову руханку, катехитичні науки по групах, на яких вчили дітей молитися, пояснювали Літургію, розповідали про життя Митрополита Андрея Шептицького. Діяв музичний гурток, де вивчали духовні та патріотичні пісні, переглядали та обговорювали фільми, мультфільми, відеоролики. Старші учасники духовного табору мали змогу навчитись вишивати та створити сувенір на пам’ять власними руками у творчому гуртку, який взяла під свою опіку п. Ірина Яблонь.
Невід’ємною складовою духовного відпочинку є ігри, за допомогою яких можна навчити дітей багато духовних та культурних речей. Ігри мають великий виховний вплив на дитину. З дітьми та молоддю ми проводили як вільні ігри, так і «велику гру», де змагалися команди, виконуючи певне завдання. У вільний час кожен з учасників міг грати у футбол, волейбол, настільний теніс, бадмінтон, стрибати на скакалках, крутити обручі чи просто займатися своїми справами. За підтримки львівською освітньою фундацією нашого проекту по праці з молоддю і дітьми ми змогли закупити спортивний інвентар, магнітно-маркерні дошки та тенісний стіл для реалізації нашої праці на славу Божу.
Цікаво діти проявляли свою творчість у конкурсі «Малюнок на бруківці», розмальовуючи кольоровою крейдою подвір’я церкви роботами на духовно-патріотичну тематику. Не обходилось і без бансів, які завжди додавали наснаги та рухливості у таборі, а також піднімали настрій.
Неможливо уявити собі Канікули з Ісусом у таборі без справжньої традиційної ватри. У цей вечір по-особливому відчуваєш родинне тепло і домашній затишок. Свято прикрасили пісні у виконанні о. Вітольда Левицького, духовно-вокального ансамблю «Діти Світла», п. Галина Дутчак, а також ми мали змогу насолоджуватись грою на саксофоні та акордеоні у виконанні Петра Гірника. Дві дівчини-акробатки, котрі приїхали з м. Рубіжне, подарували нам чудовий акробатично-гімнастичний номер. Всі танцювали навколо вогню, підспівували, веселились, смажили «шпікачки». Кожен отримав море позитивних емоцій, діти стали більш дружніми. Наш духовний відпочинок супроводжувався різноманітними поїздками та екскурсіями. Ми відвідали музей «Бойківщина», музей-криївку в «Просвіті». За сприянням міської ради всі учасники духовного табору змогли здійснити поїздку до Гошівського монастиря, побувати на Скелях Довбуша, покататись у «Карпатському трамвайчику», а також відвідати Національний природній парк у Галичі, де побачили різноманітних тварин. Крім того, наші діти по можливості брали участь у заходах, які відбувалися в місті (біля озера: встановлення рекорду – виготовлення найбільшого тризубу, караоке; біля будинку техніки –паралімпійські ігри).
Кожен день був незабутнім та цікавим, а найголовніше духовно-корисним. Ми дуже радіємо, що навчили молитися «Отче наш» та «Богородице Діво» дітей та молодь з Рубіжного, оскільки тільки дві дівчини з їхньої групи знали Господню молитву. Радіємо, що, навчаючи і виховуючи дітей, ми показали гостям зі Сходу, якою може бути церква, зламали їхні уявлення та стереотипи про неї. Адже церква – це не просто будівля, це боголюдський організм, це жива спільнота вірних.
На завершення табору ми побували на річці, де добре відпочили. Після смачної вечері та духовної розмови всі висловлювали свої незабутні враження від проведеного часу з Ісусом. Прощання завжди сумне. Багато дітей-учасників не стримувало сліз, обіцяючи повернутись сюди ще раз та дякуючи за теплий і домашній прийом. На завершення ми подарували учасникам духовного табору з м. Рубіжне молитовники, ком пакт-диски духовних пісень у виконанні о. Вітольда Левицького та ансамблю «Діти Світла», а також два вишиті рушники як згадку про наш табір. Крім того, вони цими рушниками прикрасять рушникову ходу в м. Рубіжне. На рушникову ходу, що відбудеться в м. Рубіжне присилають свої вишивані рушники різні міста і райони з цілої України. Тож ми долучилися також і до цієї прекрасної акції.
Дякуємо всім людям доброї волі, які в різний спосіб долучилися до організації Канікул з Ісусом у таборі «Духовна Ватра», що діє при церкві «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини. Виховуючи дітей в доброму християнському дусі, ми зможемо хоч трішки змінити світ на краще. Приємно було спостерігати, як діти з наших теренів та зі Східної України швидко подружились, і навіть мовний бар’єр не став перешкодою для доброго спілкування і радості між ними. А кріпив їх своєю любов’ю Христос. Через такі контакти між дітьми можна будувати гарні містки відносин між дорослими, між Сходом і Заходом нашої країни.
Хай Господь нам в цьому допоможе!!!

 
   

Поділіться з друзями

 
   
Канал не знайдено
© (C) В. Левицький