VI фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога»  

   

Вхід на сайт  

   

Наш відеоканал  

Підпишіться на наш канал
 
   

Слайд-шоу  

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
   

Сайти  

Християнський календар

 Християнська МегаТека

 

 

 

Банер

   

Відвідування  

 

 

   

Чверть століття парафії «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини


18 червня 2017 р. урочисто і духовно пройшло святкування 25-річчя парафії «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини. Під керівництвом пароха храму, о. Вітольда Левицького, який також святкує 25-річчя свого священства, всі: священики,катехити,парафіяльна громада, хористи, братство, сестринство намагалися внести свою лепту та долучитися до організації відзначення такої важливої події, яка співпала одночасно також із храмовим празником. 


Парафія «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини Івано-Франківської митрополії УГКЦ була заснована в 1992 р. На цьому місці з 1904 р. була німецька кірха, де молилися євангеліки, які мешкали в німецьких колоніях Брочків і Обліски (зараз вулиці м. Долини). З 1939 р. до 1950 р. ця будівля пустувала, а з 1950 р. - була механічною майстернею. З 1952 - Клуб нафтовиків , а з 1971 р. - Будинок піонерів. Після розпаду Радянського Союзу почалася реорганізація приміщення під релігійну споруду. Громада, створена під керівництвом о. Вітольда Левицького, з великим ентузіазмом взялася за відновлення Божого храму, і в 1992 р. розпочалися перші Богослужіння. 7 січня 1993 р. Кир Іриней (Білик) освятив першу частину храму , а 7 січня 2007р. Кир Володимир ( Війтишин) разом з Кир Іринеєм (Білик) довершили освячення храму. Парафію також відвідували єпископи Кир Софрон (Дмитерко), Кир Софрон (Мудрий), Кир Йосиф (Мілян), Кир Григорій (Лончина).
Церква є дуже цікавою сакральною будовою. Особливістю храму є два іконостаси та різдвяна шопка, яку можна відвідати протягом року. Тут є катехитичні класи, спальний корпус, який служить для ночівлі учасників духовних таборів та потребуючих прочан-паломників, ігрова дитяча кімната, де батьки разом з дітьми можуть брати участь у Службі Божій.
Храм є центром різнобічної духовної душпастирської діяльності : катехизація дітей та молоді, майстер-класи; спортивні ігри-конкурси, вікторини, веселі старти, екскурсії, подорожі, організація свят, духовних місій, акцій милосердя, проведення щорічних літніх духовних таборів .
З ініціативи о. Вітольда Левицького щорічно відбувається фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога» ім. кардинала Мирослава Івана Любачівського.
25 років з моменту заснування – це відносно не великий проміжок часу, проте у житті нашої парафії цих 25 років були чисельно насичені різними духовними подіями. Цей час минув дуже швидко, адже день за днем постійний рух, парафія постійно щось організовує та проводить.
Підготовка до проведення урочистого святкування з нагоди 25-річчя парафії, розпочалася на свято Пресвятої Євхаристії (15 червня 2017 р., в четвер) з реколецій, які проводив о. Мар’ян ФЕРЕНЦ, ЧНІ, що тривали аж до неділі. Свято Пресвятої Євхаристії відзначили з особливим почитанням. Священики та парафіяни робили обхід навколо храму, з чотирьох сторін церкви читалось Євангеліє та всіх людей отці благословили Святими Тайнами. Щодня, протягом реколекційних днів, зранку і вечером, служилась Божествення Літургія, отець-реколектант проповідував Слово Боже, читались молитви на оздоровлення, всіх мирували олією з мощів блаженного священномученика Василія Величковського та кропили свяченою водою. Слід зазначити, що отець-реколектант привіз до нашого храму мощі (першого ступеня) блаженного Василія Величковського, які постійно перебуватимуть у храмі «Серця Ісуса і Серця Марії» та виставлятимуться для почитання, щоб кожен зміг приступити та молитися, випрошуючи ласки за посередництвом, єпископа-новомученика за Христову віру, Василія Величковського. 
Переддень храмового свята – був особливим. Суботнього вечора до храму прийшло багато людей, щоб послухати духовної науки реколектанта. Після Божественної Літургії, всі присутні мали можливість насолоджуватися святковим концертом, який підготували учні катехитичної школи «Полум’ я Любові» під керівництвом катехитів Тетяни Яблінської та Лілії Стахнів. Діти зуміли передати словами, піснями та сценками свою любов до Ісуса, Діви Марії та Церкви. Своїми духовними піснями прикрасив духовний вечір і о. Вітольд Левицький. Також вірні змогли переглянути короткий відеоролик, який є першим етапом у створенні фільму про парафію «Серця Ісуса і Серця Марії», робота над яким ще триває. Під час духовного концерту були нагороджені переможці конкурсу «Кращий вірш та малюнок про парафію Серця Ісуса і Серця Марії». Учасники виявились дуже креативними та подали чимало цікавих ідей, гарно оформлених у вигляді малюнка чи вірша. Виставка робіт знаходиться у храмі., де всі бажаючі можуть побачити творчість дітей та дорослих нашої парафії. Після закінчення святкового урочистого заходу, присвяченого 25-річчю парафії, у храмі відбулося Соборування, священнодійство, у якому, під час помазання тіла єлеєм, на хворого призивається благодать Божа, яка зцілює душевні й тілесні немочі. Кожен повернувся додому з духовним піднесенням.
18 червня 2017 року , з нагоди урочистої події, до парафії «Серця Ісуса і Серця Марії» завітав Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківської митрополії УГКЦ Кир Володимир (Війтишин), який очолив Архиєрейську Божественну Літургію та уділив всім присутнім своє архиєрейське благословення. Всі готувалися до приїзду Владики, а особливо діти і молодь парафії, які під керівництвом п. Ірини Яблонь, зустрічали нашого духовного батька-митрополита з короваєм, віршами та квітами. Урочисту процесію парафіян та священиків очолював парох о. Вітольд, який вручив Високопреосвященному Владиці Хрест та ключ від церкви.


Після завершення Архиєрейської Літургії, Кир Володимир Війтишин подякував отцю-пароху Вітольду Левицькому за духовне старання та працю, зазначивши, що пробути 25 років на одній парафії, це вже подвиг; подякував Владика всім парафіянам, хто долучився до святкування, хористам, братству, сестринству, катехитам, дітям, молоді, які його так гарно зустріли. В свою чергу о. Вітольд висловив вдячність Митрополитові Володимирові за те, що відвідав наш храм, за архієрейське благословення та запевнив, що парафія буде молитися за свого Владику, за мир в Україні, за припинення війни. Подякував отець-парох і всім священикам, які прибули розділити цю радість та молилися спільно за парафіян. А це: о. Василь Криницький, о. Зореслав-Іван Котович, о. Богдан Тисяк, о. Ігор Гілецький, о. Богдан Гаврилишин, о. Ігор Грибович, о. Петро Коваль, о. Петро Євчук, о. Ростислав Какапич, о. Степан Витвицький, о. Мар’ян Ференц, ЧНІ, о. Ігор Яблонь.
Опісля відбулося Водосвяття, всіх присутніх окропили свяченою водою.
Всі парафіяни активно готуючись до святкувань, намагалися якось долучитися, хто чим міг: хто прибиранням храму, хто приніс квіти, чимало парафіян принесли пляцки та солодощі, які спекли вдома. Для всіх присутніх на парафії був організований солодкий стіл, на якому була солодка домашня випічка, цукерки та узвар. 
Дякуємо всім парафінам, всім благодійникам, які відгукнулися на наше прохання, братству, сестринству, хористам, п. Лесі Зятюк та п. Катерині Тусик, які підготували чудові композиції з квітів, що прикрашали наш храм. Дякуємо всім отцям, які молилися з нами, катехитам Тетяні Яблінській, Лілії Стахнів, їмостям Марії Левицькій та Ірині Яблонь, дітям та молоді. В особливий спосіб дякуємо п. Роману Шимковичу за чудові фотосвітлини, дякуємо телекомпанії RAI (п. Наталії Гасуляк та п. Руслані Овсієнко), які завітали до нас та зафіксували цю важливу і визначну подію. Дякуємо голові міста Долини, п. Володимиру Гаразду, за надіслане привітання для нашої парафії.


Дякуємо всім Вам, а найголовніше дякуємо Богові, який, як зауважив Високопреосвященний Владика Володимир, після завершення Богослужіння і чину освячення води, покропив всіх присутніх водою з неба.
Більше світлин за посиланням:
https://www.facebook.com/pg/roman.shymkovych/photos/?tab=album&album_id=437092640004018
та https://www.facebook.com/pg/ugccif/photos/?tab=album&album_id=792285480931295

   

Поділіться з друзями

 
   
Канал не знайдено
© (C) В. Левицький